WwwAjans

E TUYS SİSTEMİ UYGULAMAYA BAŞL

YENİ YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ

Yeni Teşvik Sistemi açıklandı, detaylar için tıklayın.  

TÜRKİYE 6 BÖLGEYE AYRILDI

Yeni Teşvik Sistemi ile 6 Bölge, detaylar için tıklayın.

ASGARİ YATIRIM TUTARLARI

Bölgeler itibari ile "Asgari Yatırım Tutarları", detaylar için tıklayın.

DEMİR ÇELİK SEKTÖRÜ TEŞVİKLERİ

Demir çelik sektöründe teşvik edilen ürünler, detaylar için tıklayın. 

The Framework of New Investmen

TAVUK DÜNYASI

Hizmetlerimiz
EKONOMİ BAKANLIĞI-YATIRIM TEŞVİK
EKONOMİ BAKANLIĞI-İHRACAT
BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI
İTHAL İZİNLERİ
MARKA ve PATENT
Dahilde İşleme İzin Belgesi Revizesi

İTHALAT VE İHRACAT LİSTELERİNDE  REVİZESİ

Miktar Revizesi: İthalat ve ihracat listenizde yer alan mamullerinizin ihtiyacınıza uygun ilave hammadde veya ihraç ürün artışı yada değişikliği talebinde bulunabilirsiniz.

 

Fiyat Değişiklikleri: İthalat veya ihracatlarınızı belgedeki alış ve satış değerlerine bağlı kalmaksızın yapabilirsiniz. Bunun için fiyat revizesi yapılmasına gerek yoktur.

Dahilde İşleme İzin Belgesi kapsamındaki ürünleriniz gümrüğe gelmeden ürün bilgilerini (GTİP; mamul Adı, Miktarı) kontrol ediniz.

 

TEŞVİK BELGESİNİN REVİZELERİ

Teşvik Belgesi değerlerinin veya içeriğinin değiştirilmesidir.

 

Şirket Adres, Unvan ve V.D. Değişikliği: Şirket nevi’ nde yapılacak adres, unvan, veya V.D. değişikliğinin, ithalat ve ihracatlarınızda problem yaşanmaması için zamanında değişiklik talebinizin yapılması gerekmektedir.

Değişikliğin yapılmaması halinde yanlış firma veya adrese yapılan bildirimler alınamayacağı için birçok hak kayıplarına uğrayabilirsiniz. Yasaya göre değiştirilmemiş önceki adresiniz kanuni tebliğ adresi olduğundan, size ulaşmamasına rağmen bildirim yapmadığınız için tebliğ edilmiş sayılır. 

Tasdikli Suret Çıkartma: Dahilde İşleme İzin Belgesi ve Eki olan İthalat İhracat Listesi kayıp edilmiş olması halinde, varsa yurtiçi alımlar ve belge kapatma işlemlerinde tasdikli suret talebi için revize talebinde bulunarak Dahilde İşleme İzin Belgesi desteklerden yaralanmaya devam edebilirsiniz. Fotokopi ve ya noter tasdikli belgelerle ithalat veya yurtiçi piyasadan hammadde alımı yapamazsınız.

Anıt Caddesi Şakak Apt. No:8/13 06580, Tandoğan / ANKARA | bilgi@anadolumusavirlik.com | (312) 212 73 20 | (312) 212 73 44