WwwAjans

E TUYS SİSTEMİ UYGULAMAYA BAŞL

YENİ YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ

Yeni Teşvik Sistemi açıklandı, detaylar için tıklayın.  

TÜRKİYE 6 BÖLGEYE AYRILDI

Yeni Teşvik Sistemi ile 6 Bölge, detaylar için tıklayın.

ASGARİ YATIRIM TUTARLARI

Bölgeler itibari ile "Asgari Yatırım Tutarları", detaylar için tıklayın.

DEMİR ÇELİK SEKTÖRÜ TEŞVİKLERİ

Demir çelik sektöründe teşvik edilen ürünler, detaylar için tıklayın. 

The Framework of New Investmen

TAVUK DÜNYASI

PAKPEN FİRMAMIZ TÜRKAK TARAFINDAN AKREDİTE EDİLEREK KALİTESİ TESCİLLENDİ

Yapı sektörünün en büyük firmalarından biri olan Pakpen Şirketler Grubu, Türkiye'nin tek uluslararası geçerliliğe sahip kuruluşu Türk Akreditasyon Kurumu'ndan (TÜRKAK) akredite sertifikası aldı. 42 yıldır 'kalite' ile özdeşleşen Pakpen, bu belge ile firma çatısı altında yapılan tüm testlerin dünya standartlarına sahip olduğunu kanıtladı.

Temelleri 1970 yılında TUZA Ailesi tarafından Paksu A.Ş. ile atılan Pakpen Şirketler Grubu, Türk Akreditasyon Kurumu'ndan (TÜRKAK) aldığı akredite belgesi ile dünya markası olma vizyonuna bir adım daha yaklaştı. Pakpen Şirketler Grubu'na ait laboratuvarda gerçekleşen çalışmalar, Türkiye'nin tek uluslararası geçerlilik belgesi veren TÜRKAK ile global bir platforma taşındı.

Bünyesinde yaptığı tüm testlerin dünya standartlarında olduğunu ispatlayan Pakpen Şirketler Grubu, bu belge ile sektördeki diğer firmalara da hizmet veriyor. Laboratuvarda PVC profilleri, bu profillerden üretilen kapı & pencereler, plastik köpük yalıtım levhaları, polietilen ve polipropilen borular ve bu ürünlerin hammaddeleri ile ilgili testler yapılıyor. Yapılan testlerde ürünlerin dayanıklılık, fonksiyonellik, uzun ömürlülük ve güvenlik açısından uygunluğu araştırılıyor. Testlerin sonucunda hazırlanan raporlar ise uluslararası düzeyde olup, referans olarak gösterilebiliyor.

 

TÜRKAK gibi değerli bir kuruluştan akredite belgesi aldıkları için mutlu olduklarını anlatan Pakpen Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuza, "Konya'da kurulup, dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlerken TÜRKAK gibi değerli bir kuruluştan akredite belgesi almanın gururunu yaşıyoruz. Kurulduğumuz günden beri en temel prensibimizi 'kalite' olarak belirledik. Bugüne kadar almaya hak kazandığımız sertifikalar ve de elde ettiğimiz başarılar kaliteden ödün vermeyen bir marka olduğumuzun birer göstergesi" dedi.

TÜRKAK belgesi ile hem müşterilerine hem de ülke ekonomisine ciddi katkı yapacaklarına inandıklarını ifade eden Tuza şunları söyledi: “8 ay gibi kısa bir sürede akreditasyonun tamamlanmış olması büyük bir başarıdır. Artık bünyemizde gerçekleşen hiçbir test, bağımsız bir laboratuar tarafından teyit edilmeyecek. Yerli ve yabancı müşterilerimizle kurduğumuz güvenin kalıcılığını sağlamak için önemli bir adım daha atmış olmanın gururunu yaşıyoruz' dedi.

Haber kaynağı:http://www.dunya.com/pakpen,-uluslararasi-standartta-165866h.htm

 

Anıt Caddesi Şakak Apt. No:8/13 06580, Tandoğan / ANKARA | bilgi@anadolumusavirlik.com | (312) 212 73 20 | (312) 212 73 44